Naujienos

Kviečiame pasigrožėti nauja paroda mūsų Viršuliškių padalinyje, J. Matulaičio a. 3, Vilniuje!

LPC meno galerijoje – tapytojos ir keramikės Diana Zviedrienė paroda „Žolynų pasaka“.
Ilgus metus dėsčiusi filosofiją universitetuose, pastaraisiais metais menininkė grįžo prie paprastų būties dalykų – gamtos, žydėjimo, gėlynų, žolynų, aiškumo… Taip, menas turi būti paveikus, sako Diana Zviedrienė, bet tai nebūtinai turi būti kažkas sukrečiančio, gilumas „išjudinti“ arba nuraminti gali ir šviesa, viltis, gėris ar tiesiog – žolynai, kurie atlieka meno funkciją ir leidžia pajusti gyvenimo grožį, kurį šiame bėgsme vis sunkiau užfiksuoti. O kas iš mūsų nebraidė po sodrias Lietuvos pievas? To jausmo visada ilgimės. Kaip ir žmogaus, kuris su Tavimi nuo vaikystės…
D. Zviedrienė gimė mažame Lietuvos miestelyje ir nuo mažumės mėgo piešti bei lipdyti. Dailės mokyklą baigė aukščiausiais įvertinimais. Ji yra įgijusi tris skirtingus bakalauro laipsnius (menų, filosofijos ir teisės) ir vieną magistro (filosofijos). Dėstė filosofiją Vilniaus ir Šiaulių universitetuose bei etiką gimnazijoje. Šiuo metu savo laiką skiria meninei kūrybai, dailės moko jaunąją kartą.
Per metus rengia 7–10 personalinių parodų įvairiose Lietuvos vietovėse bei užsienyje, nuolat dalyvauja pleneruose, yra ilgametė plenerų organizatorė, dalyvauja jungtinėse kelių autorių parodose. Apie ją rašo vietos ir užsienio spauda. Jos paveikslai plačiai pasklidę po pasaulį: JAV, Japoniją, Maroką, Tailandą, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Graikiją, Lenkiją, Latviją ir kitas šalis.
Dailininkė yra sukūrusi autorinę tapybos techniką, įkvėptą filosofijos, ir mėgsta tapyti iš natūros. Mėgstami motyvai – traktoriai ir laivai („Traktorių portretai arba ironiškasis Lietuvos romantizmas“ paroda iki 2023 m. gegužės 8 d. eksponuojama Lietuvos Respublikos Seime). Jos tapyboje dažni gamtos vaizdai – lietuviškos pievos ir jūra, kartais tapo abstrakcijas.
Menininkė labai mėgsta keliauti ir, kaip pati sako, kolekcionuoja įspūdžius ir pirmus kartus, nes tik tai gyvenime vertinga. Naujose vietose gimsta kitokio kolorito paveikslai, antai pleneruose, vykusiuose Graikijos ir Lenkijos kalnuose, ji tapė kalnus.
„Kad galėtum nutapyti, reikia pamatyti ir pajausti“, – sako autorė.
Paveikslai, atlikti aliejinės tapybos technika, pakeri spalvų skaidrumu ir gaiva, apsupa žiūrovą autorės patirtu įspūdžiu, užtikrina gerą nuotaiką ilgam laikui ir visi rūpesčiai tarsi nutolsta. Tapytojos darbai niekada nenusibosta, nes alsuodami autorės įkvėpta vidine gyvybe, kiekvieną kartą žiūrovui atskleidžia vis naujas savo plotmes.
Kviečiame aplankyti parodą LPC meno galerijoje ir patirti pasaką – pasigrožėti Lietuvos gamta, jos gėlėmis ir žolynais.
Su menininke, panorus įsigyti paveikslą ar dėl kitos parodos organizavimo, susisiekti galima: diana.zviedriene@gmail.com, 8 604 13 731.