Itin skaudi patirtis – artimojo netektis užsienyje. Kitoje šalyje anapilin iškeliavusio žmogaus palaikai pargabenami tos šalies numatyta tvarka. Palaikus galima gabenti į Lietuvą, jei išduotas specialus leidimas. Jį suteikti gali konsulatas ar kita diplomatinė įstaiga. Šis leidimas nereikalingas, jei ta valstybė yra prisijungusi prie Europos Tarybos Susitarimo dėl mirusiųjų kūnų pervežimo – pavyzdžiui, Švedija, Norvegija, Latvija ar Prancūzija. Tokiu atveju išduodamas dokumentas, leidžiantis parvežti palaikus be jokių papildomų leidimų ar duomenų. Transportuojant urną, nereikalingi jokie leidimai. Už palaikų parvežimą atsako arba gyvybės draudimo bendrovė, jei tai numatyta sutartyje, arba patys mirusiojo artimieji, pasirūpindami patys arba įgaliodami bendrovę, kurios specializacija – laidojimo paslaugos.

Sudėtingoje situacijoje netekus artimojo, padėti gali LR diplomatinė atstovybė. Artimieji yra informuojami tiek apie mirties faktą, tiek apie jos priežastis, jiems išduodamas reikalingas leidimas. Esant reikalui, atstovybė gali suteikti informaciją apie konkrečios valstybės palaikų gabenimo tvarką. Taip pat gali būti suteikta finansinė parama palaikams parvežti.

Jei artimojo netekote renginyje ar viešoje vietoje, turėtumėte susisiekti su policija – ji mirties netvirtina, tačiau iškviečia medicinos ekspertus. Vėliau bet kuriuo atveju derėtų kreiptis į įmonę, kurios specializacija – laidojimo paslaugos Lietuvoje (Vilniuje, Ignalinoje, Pabradėje). UAB „Laidojimo paslaugų centras“ darbuotojai bet kuriuo paros metu kūną išveža į mirusiųjų saugojimo vietą.

Jei žmogus mirė namuose, apie netektį privalu pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Atvykusi greitoji medicinos pagalba konstatuos mirties faktą. Policijos pareigūnai patikrins, ar mirtis ne smurtinė. Vėliau artimiesiems reikia apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris, pateikus velionio asmens dokumentą bei medikų išrašytą pažymą, išrašys mirties faktą liudijantį pažymėjimą.

Netekus artimo žmogaus, kitų artimųjų laukia streso kupinas laidotuvių organizavimo procesas bei šarvojimo salės pasirinkimas. Vis dėlto, atsižvelgę į tam tikrus kriterijus, kur kas paprasčiau išsirinksite tinkamą įmonę, kurios pagrindinė veikla yra laidojimo paslaugos Lietuvoje, o tuomet apsispręsite ir dėl jos siūlomos šarvojimo salės.
Tradicinėse katalikiškose laidotuvėse karstas neretai yra atlydimas iki maldos namų Šv. Mišių aukai bei atsisveikinimo maldoms. Taigi, teks pasirūpinti karsto nešimo ir transportavimo rūpesčiais. Tam paprastai yra būtina tiek 4-8 žmonių palyda karstui nešti, tiek autokatafalkas, pritaikytas vežti palaikams, o esant didesniems atstumams, lydintiems artimiesiems gali prireikti net keleivinio autobuso vien kelionei iki bažnyčios. Tačiau tam įtakos gali turėti šarvojimo salės vieta. Jei įmonės, kurios veiklos sritis – laidojimo paslaugos Vilniuje, Pabradėje, Ignalinoje ar kitame Lietuvos mieste, administruojama šarvojimo salė yra netoli bažnyčios, katafalkas bus būtinas tik kelionei iki kapinių. Lydintys artimieji, ypač – garbaus amžiaus, velioniui skirtas Šv. Mišias pasieks pėsčiomis. Be to, netoliese esanti bažnyčia gali suteikti aplinkai savitą dvasingumo aurą.
UAB „Laidojimo paslaugų centras“ šarvojimo salės įsikūrusios patogiai pasiekiamose vietovėse. Derėtų rinktis salę tokioje vietoje, kad tiek Jums, tiek kitiems artimiesiems būtų nesunku atvykti atsisveikinti su velioniu. Pavyzdžiui, šarvojimo salės Vilniuje ar kitame didžiame mieste, gali būti sunkiai pasiekiamos dėl didelio eismo intensyvumo. Dėl šios priežasties vertėtų rinktis salę, esančią šalia bažnyčios – tokiu atveju kelionė iki maldos namų taptų daug trumpesnė.

Netekus artimojo, kiekvienai šeimai yra itin sunku su tuo susitaikyti. Vis dėlto, šią sudėtingą akimirką ir vėliau, jau organizuojant laidotuves, svarbu padaryti keletą dalykų, leisiančių pagarbiai palaidoti artimąjį.

UAB „Laidojimo paslaugų centras“ įmonės darbuotojai padės išsirinkti karstą ar urną, velionio drabužius, gėles, vainikus, žvakes ir kitus laidojimo reikmenis. Kūnas taip pat bus tinkamai paruoštas laidotuvėms. Sprendimas, kurios šarvojimo salės tinkamiausios, gali būti itin sudėtingas procesas. Įmonės darbuotojai gali organizuoti šarvojimą atsižvelgdami į Jūsų pageidaujamą vietą. UAB „Laidojimo paslaugų centras“ įmonė, gali patarti, kuri Jums šarvojimo salė Vilniuje yra geriausias pasirinkimas. Mūsų laidojimo paslaugų įmonė taip pat gali padėti pasirinkti laidojimo vietą – nors kiekvienas turi teisę į vietą kapinėse, norint gauti leidimą laidoti, reikia kreiptis į savivaldybę arba seniūniją. Tais atvejais, kai numatomas palaidojimas giminės kape, privalu pasirūpinti atsakingo už kapavietę asmens sutikimu laidoti.

Belieka suderinti pačių laidotuvių procesą. Jei norite, kad apeigose dalyvautų kunigas, derėtų kreiptis į savo parapijos kunigą ir su juo susitarti. Esant pageidavimui, darbuotojai gali pasiūlyti karsto nešimo, autokatafalko, duobės kasimo bei fotografavimo paslaugas. Lieka tik informuoti artimuosius apie šarvojimo salės vietą ir numatytą laiką.

 

Laidojimo Centras
Netekus artimojo

Prisiimsime visą su laidotuvėmis susijusią rūpesčių naštą

Laidojimo paslaugų centras

Mūsų rekvizitai

UAB „Laidojimo paslaugų centras“
Įm.k. 302998508
PVM k. 100007499611
Kalvarijų g. 329, LT-08420, Vilnius
Tel. +370 614 04 608
Fax. +370 5 269 7385
info@laidojimocentras.lt

Laidojimo paslaugų centras

Darbo laikas

Dirbame VISĄ PARĄ. Tel.+370 614 04 608

 

Laidojimo reikmenų parduotuvių darbo laikas:
I-VII: 8.00 – 19.00

Kalvarijų g. 329 (Jeruzalėje) parduotuvės darbo laikas:
I-VII: 8.00 – 20:00

Laidojimo Centras