Naujienos

Kviečiame pasigrožėti Gražinos Markevičienės paveikslais, paskaityti jos trumpų esė egzistenciniais motyvais LPC meno galerijoje

Laidojimo paslaugų centro (LPC) meno galerijoje (Matulaičio a. 3, Vilniuje) iki 2023 m. balandžio 30 d. galite pasigrožėti menininkės iš Vilkijos Gražinos Markevičienės paveikslais, paskaityti jos trumpų esė egzistenciniais motyvais.

Dailininkė Gražina Markevičienė šiandien pavasariškai džiaugiasi kiekviena diena ir siunčia mums tokią žinutę:
„Nežinau kodėl Vakarų kultūra išstumia mirties klausimą. Apie tai nekalba, lyg tai būtų kažkas negero. Bet juk tai natūralus procesas. Yra pradžia, yra ir pabaiga. Mūsų protėviai daug lengviau ir paprasčiau priimdavo mirtį, jai ruošdavosi, kad neužkluptų netikėtai (ir tame slypi gili prasmė), duodavo nurodymus artimiesiems kaip juos aprengti, kur ir kaip laidoti. Dabar dažniausiai vengiam ir bijom apie tai kalbėti, nors reikėtų.
Aš su mirties klausimu susidūriau, kai man buvo nustatyta vėžio diagnozė. Žinoma pirmiausia susidūriau su baime – mirties baime, bet po kiek laiko supratau, kad dar nenumiriau, o jau gyvenu pragare, ir kad baimė gali pražudyti greičiau nei liga. Teko su ta baime susidraugauti. Ir galiu pasakyti, kad tik tada aš iš tikrųjų atradau Kūrėją, pajaučiau kiekvienos dienos prasmę, žinojau, bet dabar iš tikrųjų suvokiau, kaip turiu džiaugtis kiekviena akimirka.
Mano paveikslai ir tekstai ir gimė iš netikėtai kilusių egzistencinių klausimų ir prasmės ieškojimų. Ir tokioje erdvėje – Laidojimo paslaugų centre – jie įgauna ypač gilią ir tikrą prasmę. Žmonės, gedėdami savo artimųjų, turi galimybę per paveikslus ir tekstus “pakelti akis į dangų”, pajausti Kūrėją, patikėti ir pasitikėti, kad viskas jų išėjusiems artimiesiems bus gerai. Taip randasi daugiau ramybės, lengvumo.”

#LpcMenoGalerija; #GražinaMarkevičienė