Laidojimo paslaugų centras kasdien susiduria su skaudžiomis pasekmėmis, todėl ragina nepamiršti šio numerio, taip pat mokytis patiems suteikti pirmąją pagalbą.
Vasario 11-ąją minėsime Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 dieną.
Ar žinote, kodėl 112? Skaičius du – antras metų mėnuo, 11 – tai ta diena, kai Europoje šis numeris pradėtas naudoti.
Ši diena skirta priminti visuomenei apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą gyvybėms, sveikatai, turtui, gamtai saugoti.
📞Skubios pagalbos numeris 112 veikia visose Europos Sąjungos šalyse. Juo galima išsikviesti policiją, ugniagesius gelbėtojus, greitąją medicinos pagalbos tarnybą, aplinkosaugos specialistus. Šis numeris taip pat veikia Kroatijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Farerų salose, Serbijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, kai kuriuose Ukrainos regionuose.
Lietuvoje šis numeris pradėtas naudoti nuo 2004 m.
Bendrosios pagalbos centras (BPC) primena, kad 112 reikėtų skambinti tada, kai kyla grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai. Tada, kai įtariate, kad žmogus bando nusižudyti, susiduriate su smurtu, pamatote muštynes, kai patenkate į bet kokią pavojingą situaciją. Ar žinote, kad šiuo numeriu galima skambinti net tada, kai pamatote žalojamus ar naikinamus želdinius, miškus, kai pastebite brakonieriaujant, nesilaikant žvejybos ir medžioklės reikalavimų, kai eismo įvykio metu nukenčia laukinis gyvūnas ar pastebite galimai sergantį gyvūną.
Skambutis yra nemokamas, todėl juo galima skambinti ir neturint SIM kortelės. Skubiąją pagalbą galima išsikviest ir SMS žinutėmis, naudojantis mobiliąja aplikacija ar išsiunčiant „eCall“ signalą.
🔗Visą informaciją, kada skambinti, ko tikėtis, o kada neskambinti rasite: https://112.lt/
🙏Nieko nėra brangiau už gyvybę – branginkime ją ir vieni kitus!
#LaidojimoPasaugųCentras; #SaugokimeGyvybę #SocialiaiAtsakingaĮmonė; #112diena2023