PATARIMAI ARTIMIESIEMS

Žmogaus mirtis gali būti natūrali ir nenatūrali.
Natūrali mirtis - tai mirtis dėl senatvės, onkologinių ligų, širdies ir kraujagyslių ligų, kvėpavimo takų ligų ar kitų dekompensuotų ligų. Taip pat staigios mirtys be išorinių jėgų poveikio.
Nenatūrali mirtis - tai mirtis, kuri įvyksta dėl išorinių jėgų poveikio. Žmogus miršta dėl traumų, apsinuodijimo, skendimo, žemų bei aukštų temperatūrų poveikio, uždusimo ir t.t. Nenatūrali mirtis yra ir savižudybė.
Nenatūralios mirties atveju, arba įtariant nenatūralią (smurtinę) mirtį, būtina pranešti policijai. Mirties liudijimą išduoda teismo medicinos ekspertas. Esant natūraliai mirčiai, ir neįtariant smurto mirties liudijimą išduoda šeimos gydytojas. Iškilus neaiškumams galite skambinti mums, mes Jums patarsime kaip pasielgti artimo žmogaus netekimo atveju.
Patartina velionį namuose laikyti ne ilgiau 2–jų valandų. Jeigu velionis nebus tuoj pat šarvojamas, jis gali būti laikomas UAB ,,Laidojimo paslaugų centras" šaldymo patalpoje.
Mirus gydymo įstaigoje (nesmurtinės mirties atveju), mirties liudijimą išduoda gydantis gydytojas arba patologoanatomas. Ar reikalingas patologoanatominis tyrimas, sprendžia mirusiojo artimieji.
Higieninį kūno paruošimą ir balzamavimą, naudojant šiuolaikines technologijas, kokybiškai atlieka UAB ,,Laidojimo paslaugų centras" personalas.
Medicininis mirties liudijimas įregistruojamas tame miesto ar rajono Civilinės Metrikacijos biure arba Seniūnijoje, kur buvo deklaruota mirusiojo gyvenamoji vieta arba pagal mirimo vietą.
Civilinės Metrikacijos biuras arba Seniūnija išduoda mirties liudijimą.

Su mirties liudijimu laidojantis asmuo kreipiasi į kapinių administraciją arba seniūniją dėl leidimo laidojimui.
Laidojančiam asmeniui išmokamos laidojimo pašalpos. Miesto ar rajono savivaldybių administracijos Socialinės paramos skyrius išmoka šešių MGL dydžio laidojimo pašalpą (šiuo metu 1040 litų) ir slaugos ar priežiūros pašalpa, jeigu ji buvo paskirta. Vienos pensijos dydžio laidojimo pašalpą ir neišmokėtą mirties mėnesio pensiją išmoka Valstybinio socialinio draudimo skyrius. Laidojimo pašalpos pervedamos į laidojančio asmens sąskaitą banke po kelių dienų.
Mirus užsienyje, kūnas pargabenamas laikantis Užsienio Reikalų Ministerijos nurodymų (spausti čia).
Jeigu velionis buvo pareiškęs rašytinį arba žodinį pageidavimą, kad jo kūnas po mirties būtų kremuotas, laidojantis asmuo su UAB ,,Laidojimo paslaugų centras" pasirašo susitarimą dėl kremavimo. Pageidavimą kremuoti gali pareikšti ir laidojantis asmuo, jeigu velionis nėra pareiškęs rašytinio ar žodinio prieštaravimo.


<<atgal